Talán senkinek sem kell bemutatni az országot, amely az első jelentős civilizáció bölcsője volt. A piramisok, a minaretek, a Nílus – Egyiptom megannyi gyönyörű látnivalót nyújt egy nyaralás során.
A látogatók meglepődve fedezik fel, hogy ezek a legendás piramisok csupán a „régészeti jéghegy” csúcsát jelentik. Egyiptom építészeti kincseinek zűrzavarát a fáraók nemzetétől kezdve az ókori görögökön, rómaiakon és keresztényeken át az arab dinasztiákig sokan formálták.
A Kairóra jellemző káosz a város középkori magja körül örvénylik, amely az iszlám alapításának napjai óta változatlan formában áll helyén. A folyó mentén felfelé haladva az egykori Téba helyén találjuk Luxort, melyet dúsgazdag sírkamrák öveznek és ahol az ókor leghatalmasabb műemlékei közül találunk jópárat. Még délebbre haladva, Aswannál geometriailag még impozánsabb templomok állítanak emléket az ókori isteneknek és a korlátlan hatalmú fáraóknak. A Nílusnak ez az a szakasza, amely az ókori vitorlázás által leginkább felfedezett volt.
Nyugati irányba terül el a Szahara végtelen homoktengere, maréknyi oázissal tarkítva, melyek magányos zöld szigeteket táplálnak a sivatagban. Méhkashoz hasonló, középkori erődök valamint buzogó források és kísérteties sziklaképződmények lapulnak itt. A mély, kristálytiszta vizű Vörös-tenger csillámló vize korallokat borít, amelyeket lélegzetelállító víz alatti élet nyüzsög körül. A Sínai-sivatag belsejében a látogatók megmászhatják a hegyet, ahol Isten Mózessel beszélt.
Habár Egyiptom politikailag az egyik legstabilabb ország az övezetben, napjainkban eme ország sem nélkülözi a viszályokat. Mindenezek ellenére az idelátogatók legalább annyi vendégszeretetet fognak itt találni, mint amennyi ókori nevezetességet.